چطور رنگ سفید استخوانی را در طراحی منزل به کار ببریم؟

چطور رنگ سفید استخوانی را در طراحی منزل به کار ببریم؟

از نقاشان و تزئین کنندگان گرفته تا معماران و خانم‌های خانه‌دار می‌توان با اطمینان گفت که رنگ سفید را همه دوست دارند. رنگ سفید یک بوم خالص و پاک فراهم می‌کند که قادر است فضاهای تاریک را روشن کرده و حتی به کوچک‌ترین اتاق‌ها احساس جاداری و بزرگی می‌دهد. ترکیب رنگ استخوانی ساختمان با دیگر رنگ‌ها چطور زیبایی اتاق را تشکیل می‌دهند؟ در این مقاله به شما خوانندگان عزیز پالتی از رنگ‌ها را که مکمل رنگ استخوانی هستند معرفی می‌کنیم و از کاربرد آن در دکوراسیون منزل می‌گوییم.

رنگ سفید استخوانی چه رنگی است؟

رنگ سفید خالص هیچ‌گاه در معماری به تنهایی استفاده نمی‌شود. رنگ‌های برگرفته از سفید با نام‌های عاجی، پوست تخم‌مرغی، وانیلی، خامه‌ای و استخوانی تعریف می‌شوند. از دهه 1930 به بعد و با ترکیب سفید با رنگ بژ، استفاده از ترکیبات رنگ سفید محبوب‌تر شد. امروزه در دنیای رنگ‌ها 23 تنالیته برای رنگ سفید وجود دارد که در میان آن‌ها ترکیب رنگ استخوانی ساختمان قرار گرفته است.

سفید استخوانی مایل به قهوه‌ای را که بسیار روشن‌تر از قهوه‌ای و کمی روشن‌تر از کرم باشد، سفید استخوانی می‌گویند.

رنگ‌های سفید تخم‌مرغی، سفید کتانی و سفید چینی بسیار نزدیک به استخوانی هستند. سفید استخوانی باید بدون ته رنگ خاکستری، سبز و آبی باشد. بسیاری از شرکت‌ها رنگ سفید ساختمانی را در طیف گسترده‌ای ارائه می‌دهند. برای انتخاب رنگ مناسب سفید استخوانی ابتدا میزان نور طبیعی اتاق را در نظر بگیرید. هر چقدر وسعت پنجره‌ها و نور وارد به اتاق بیشتر باشد، می‌توانید استخوانی غنی‌تر و تیره‌تری را برگزینید.

برای آشنایی با روانشناسی رنگ سفید استخوانی می‌توانید مقاله روانشناسی رنگ‌ها را بخوانید. 

  • رنگ استخوانی سرد است یا گرم؟ این رنگ را به عنوان رنگی سرد می‌شناسند.ساخت رنگ استخوانی و ترکیب رنگ

سفید استخوانی را می‌توان با ترکیب 90 درصد سفید، 7 درصد گل ماش و 3 درصد مشکی ساخت. برای ساخت یک کیلو رنگ استخوانی فقط یک قاشق رنگ گل ماش و چند قطره مشکی احتیاج دارید. توجه کنید که رنگ‌های بر پایه آب مثل پلاستیک و اکرلیک پس از خشک شدن کمی روشن‌تر می‌شوند. اگر برای ساخت این رنگ به سراغ فروشگاه‌های تخصصی رنگ‌سازی می‌روید، می‌توانید با دادن کد  f8f7e6# از آن‌ها بخواهید برایتان رنگ سفید استخوانی کاتالوگی بسازند.

ترکیب سفید استخوانی در کنار کدام رنگ استفاده شود؟

اتاق‌هایی که با سفید استخوانی دیزاین می‌شوند با اضافه کردن رنگ‌های مختلف چوبی و کنسول و ناهارخوری ترکیبی شیک و مدرن پیدا می‌کنند. می‌توان گفت که با انتخاب ترکیب رنگ استخوانی ساختمان به عنوان رنگ اصلی در هر اتاق تا اندازه زیادی به ایده آل دلخواهتان نزدیک می‌شوید. تقریباً می‌توانید تمام رنگ‌های دیگر را در کنار دیوارهای استخوانی قرار دهید و شاهد زیبایی و تناسب حداکثری باشید. انتخاب پالتی از رنگ‌های بژ و قهوه‌ای در کنار سفید استخوانی منظره‌ای عالی می‌سازند. با این ترکیب روحی خنثی در اتاقتان ایجاد می‌کنید.


رنگ سفید استخوانی می‌تواند با طیف وسیعی از رنگ‌ها هماهنگ شده و در کنارشان به خوبی و در تعادل قرار بگیرد. در جدول رنگ می‌توان دید که چندین چه تنالیته از آبی، نارنجی و کرم می‌توانند مکمل رنگ استخوانی روشن باشند.

  • نکته: اگر دیوارهایی که می‌خواهید رنگ‌آمیزی کنید زیاد صاف نیستند بهتر است کمی پودر مل همراه با رنگ بخرید و به رنگ اضافه کنید. پودر مل غلظت رنگ و قدرت پوشش سوراخ‌ها و درزهای دیوار را بیشتر می‌کند.استفاده از ترکیب رنگ استخوانی ساختمان در معماری داخلی

رنگ استخوانی بهترین سایه از رنگ سفید است که به جای تنالیته‌ای خیلی روشن و درخشان، رنگی نرم به شما ارائه می‌دهد. رنگ سفید ممکن است خیلی سرد و خام به نظر برسد و اتاق‌ها را کوچک‌تر و بی‌روح جلوه می‌دهد ولی وقتی همین رنگ به استخوانی تبدیل شود، می‌تواند به هر فضایی روح و شادابی ببخشد.

فضای داخلی منسجم‌تر با ترکیب رنگ استخوانی

تشخیص سایه‌های مشابه از یکدیگر بسیار دشوار است. به خصوص اگر از رنگ خنثی مثل سفید باشند، تجسم آن به خودی خود می‌تواند دشوار باشد. در نتیجه بهتر است آن را با سایه رنگ غالب دیگری در خانه خود ست کنید.

تن ترکیب رنگ استخوانی ساختمان بسیار تحت تأثیر رنگ‌های همسایه آن است. به عنوان مثال تلفیق رنگ سرمه‌ای با سفید استخوانی در طراحی منزل انتخاب خوبی است؛ زیرا استخوانی دارای ته رنگی خنک تا حدی مایل به خاکستری است. معماران می‌دانند که این ترکیب بهتر از تلفیق آن با رنگی گرم‌تر مانند کرم است. تنالیته سردتر بهتر از ترکیبات گرم با سفید استخوانی همخوانی دارد.

بافت‌ها را افزایش می‌دهد

بافت‌ها به یک دیوار ساده عمق و شخصیت می‌بخشند. رنگی که برای دیوارها انتخاب می‌کنید، بافت خانه شما را افزایش می‌دهد. در این میان ترکیب رنگ استخوانی ساختمان سایه‌هایی سبز رنگ ایجاد می‌کنند که باعث محبوبیت بیشتر طراحی داخلی خانه شما می‌شوند.

می‌توانید با استخوانی کردن دیوارها، رفلکس وسایل فلزی و بافت کلی یک اتاق را تغییر دهید.

بر خلق‌وخوی فضاهای خانه شما تأثیر می‌گذارند

تنالیته‌های مختلف یک رنگ می‌توانند روی روحیه فضاهای خانه شما تاثیر داشته باشند. تنالیته‌ای گرم و ملایم ممکن است زنانه‌تر به نظر برسد و خلق‌و‌خوی عاشقانه و رمانتیکی را در خانه شما ایجاد کند. این رنگ‌ها مناسب اتاق خواب و سایر فضاهای دنج هستند. از طرف دیگر، رنگ‌های سردتر تمیز و شکننده به نظر می‌رسند. آن‌ها انتخاب خوبی برای فضاهایی مانند آشپزخانه هستند.

ترکیب رنگ استخوانی ساختمان باعث بزرگ‌تر نشان دادن اتاق و هماهنگ کردن سایر اثاثیه با یکدیگر در معماری داخلی می‌شود. در حقیقت می‌توان از رنگ استخوانی برای تنظیم نور اتاق‌ها، پذیرایی و دکوراسیون آَشپزخانه سفید استفاده کرد.

کف‌پوش، کابینت و مبلمان به رنگ استخوانی را در همه سبک‌ها و ابعاد پیدا می‌کنید. این موضوع، خاصیت مهم رنگ سفید استخوانی است.

ترکیب رنگ استخوانی، بهترین رنگ برای اتاق‌های کوچک

خانه کوچک دارید و به فکر رنگ‌آمیزی آن هستید؟ چه رنگی برای دیوارها بهتر است؟ چه رنگی اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و باید به سراغ چه ترکیباتی از رنگ‌ها بروید؟

برای دانستن اینکه چه رنگی اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهد کافی است به اتاقتان قبل و بعد از زدن رنگ سفید نگاه کنید. رنگ سفید فاقد کمترین مقدار رنگ‌دانه و ناخالصی است. این بدین معناست که نور بیشتری را منعکس می‌کند. همین عدم وجود رنگ است که باعث روشن کردن فضا و بزرگ‌تر نشان دادن آن می‌شود. در حقیقت همه رنگ‌های روشن وقتی روی دیوار قرار می‌گیرند این خاصیت را دارند که ابعاد را بزرگ‌تر نشان دهند. در میان تنالیته‌های مختلفی که رنگ سفید دارد، استخوانی بهترین است.

رنگ سفید استخوانی قرن‌هاست که به عنوان مهم‌ترین رنگ در ساختمان‌ها استفاده شده و هرگز نمی‌تواند از دنیای مد خارج شود. ممکن است با ورود به سال جدید دوباره رنگ سفید استخوانی به عنوان رنگ سال انتخاب شود.

در انتخاب رنگ و سبک مبلمان، پرده و کف‌پوش سختگیری نکنید. هر وسیله‌ای را واقعاً می‌پسندید برای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان انتخاب کنید.

رنگ‌آمیزی مناسب دیوارها

یکی از ترکیباتی که با آن رنگ سفید استخوانی را می‌سازند، ترکیب رنگ سفیدی روشن، خنثی و زرد رنگ با تنالیته‌ای از رنگ سبز است. این رنگ برای رنگ‌آمیزی دیوارهای یک اتاق رنگی کامل است.

جلوه این رنگ در روز و شب، متعادل‌ترین گزینه برای دیوارها است. استخوانی خوش‌رنگ در هر اتاقی می‌تواند حس و حال فضا را به سمت لطافت و ظرافت ببرد. برای آرایه همه عناصر یک اتاق و هماهنگی میان یک یک اجزای این اتاق هوشمندانه‌ترین انتخاب، سفید استخوانی است. وقتی دیوارهای اتاق را به رنگ استخوانی درمی‌آورید، می‌توانید ست چوبی و تخت و پرده‌ها را به راحتی پیدا کنید و هیچ محدودیتی در خرید و طراحی ندارید.

چند قاب عکس بزرگ و رنگی روی یک دیوار سفید استخوانی می‌تواند این خاصیت را بهتر به شما منتقل کند؛ و البته بهترین دیوار گالری ممکن را تشکیل می‌دهند.

تغییر دکوراسیون منزل با ترکیب رنگ سفید استخوانی

برای نو کردن دکوراسیون خانه و اتاق‌های پذیرایی کوچک به مقداری ترکیب رنگ استخوانی ساختمان در وسایل نیاز دارید. تغییری که این رنگ می‌تواند ایجاد کند همان چیزی است که برای سال جدید و نو شدن اتاق به آن نیاز دارید. رنگ استخوانی برای چوب هم استفاده می‌شود و لازم نیست تنها روی دیوار به کار رود. هنگامی که مبلمان خود را به رنگ استخوانی می‌خرید، می‌توانید برای رنگ دیوارها به سراغ رنگ‌هایی سرد مانند تنالیته‌های رنگ آبی بروید.

بهترین ترکیب سفید برای هر ساختمانی همان رنگ استخوانی است. رنگ استخوانی مبل خانه شما می‌تواند پارچه‌ها و پرده‌ها را برجسته کرده و مبلمان را در بهترین حالتشان به نمایش بگذارد.

آشپزخانه با رنگ استخوانی کابینت

هنگامی که خود را مجبور به تغییر کابینت آشپزخانه می‌بینید، پیشنهاد می‌کنیم به جای رنگ‌های شدید و مدل‌های جدید به دنبال کابینت‌های استخوانی باشید. این انتخاب دامنه وسیعی از کابینت و کاشی و کف‌پوش دارد که با سایه‌های مختلف می‌توانید در آن‌ها هارمونی ایجاد کنید.

برای آشپزخانه‌ای کلاسیک، همیشه زیبا و آرام‌بخش در کنار استخوانی از سایه‌های بژ، قهوه‌ای و کرم به همراه رنگ سبز استفاده کنید. این ترکیب مانند طبیعت آشپزخانه شما را غرق در شکوفه و همیشه گرم و دوست‌داشتنی می‌کند. کابینت استخوانی با کاشی‌های کرم قهوه‌ای و کف‌پوش چوبی یا سرامیک‌های دارای نقوش رنگی هندسی بدون شک ترکیبی موزون و دیدنی خواهد شد که می‌توانید ساعت‌ها در آن آشپزی کنید، لذت ببرید و برای دوستانتان سلفی بگیرید.

در پذیرایی یک خانه، رنگ سفید می‌تواند خیلی تغییر و وسعت ایجاد کند. در بسیاری از موارد، بهبود فضاهای داخلی قبل از آنکه به اثاثیه نو احتیاج داشته باشد، ابتدا به رنگ‌آمیزی متناسب و به جا نیازمند است. ترکیب رنگ استخوانی ساختمان بیشترین نقش را برای موفقیت در رسیدن به این هدف برایتان ایفا می‌کند. به نظر شما این رنگ روشن را با چه رنگ‌هایی در منزل می‌توان ادغام کرد؟ رنگی که آزادی عمل بیشتری به شما در چیدمان منزل می‌دهد. نظرات خود را کامنت کنید.

اکنون با خواندن این مقاله دیگر می‌توانید تغییری به جا و اساسی در دکوراسیون خانه خود ایجاد کنید. آن هم تنها با خرید چند قوطی رنگ استخوانی!


دیدگاه‌های کاربران

دیدگاه شما

پستهای مرتبط