بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی خانه های لوکس

بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی خانه های لوکس

در برهه‌ای زمان هر کدام از ما در موقعیت انتخاب رنگ دیوار و اتاقمان قرار گرفته‌ایم. این کار را اگر بخواهید به بهترین شکل انجام دهید، خیلی پیچیده و شبیه به یک معما می‌شود. دانش و سلیقه چگونگی انتخاب بهترین رنگ‌ها و آگاهی از رنگ سال می‌تواند شما را در حل این معما یاری کند. این جمله درستی است که رنگ، ستون فقرات طراحی است و در واقع با همین کارکرد می‌تواند فوراً هر فضایی را دگرگون کند. قبل از اینکه به سراغ طراحان دکوراسیون و معماری داخلی بروید، با این مقاله اطلاعات خود را به روز کنید. بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی خانه های لوکس را بشناسید و حتی برای صحبت با طراحان به راحتی نظر و سلیقه خود را بیان کنید.

بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی خانه های لوکس

به نظر بسیاری از طراحان هیچ دیواری در خانه نباید مثل یک بوم خالی و کارنشده باقی بماند. وقتی به دیوارهای ساده و صاف اتاق‌های خانه‌های امروزی نگاه می‌کنید که هیچ گچبری یا اختلاف سطحی در آن‌ها وجود ندارد، به فکر می‌افتید. بهترین کار رنگ آمیزی آن‌هاست اما کدام رنگ؟ ایجاد هر ایده رنگی در یک خانه باعث ایجاد ارتباط بصری با دیگر اجزای خانه می‌شود. روانشناسی رنگ ها ثابت کرده که آوردن رنگ به هر بنا مثل یک مکالمه بنا را زنده کرده و به وجد می‌آورد. رفتن به سراغ ایده‌های رنگی سنتی و آزمایش شده که بیشترین علاقمند را داشتند، راهی مطمئن برای انتخاب بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی خانه های لوکس است.

برای سهولت کار به سراغ بهترین طراحان و ایده پردازان معماری داخلی دنیا رفتیم و چند مورد از بهترین پیشنهادهای آن‌ها را انتخاب کردیم.

اتاق نشیمن، مهم ترین فضای درون خانه برای رنگ آمیزی ساختمان

اتاق‌های نشیمن چیزهایی را در خود دارند که خانه شما را به مکانی برای آرامش تبدیل می‌کنند. اوقات فراغت، راحتی و با هم بودن! این مکان پراستفاده‌ترین جا برای ساخت خاطرات بیشمار و لحظات آرامش شماست. پس تعجب آور نیست که رنگ‌های اتاق نشیمن تأثیر زیادی روی روحیه کلی خانه شما دارند. بسته به شخصیت و حال و هوای خانه شما، این فضا می‌تواند تسکین دهنده یا بیانگر دیگر حواس انسانی باشد. گاهی نیز استفاده از رنگ سال برای رنگ آمیزی دیوارها حسی لاکچری و به روز بودن به فضای اتاق نشیمن و پذیرایی می‌دهد.

کمبود تخصص در رنگ شناسی به خانه حس سبک قدیمی و از طرفی ابتکار در انتخاب رنگ، به خانه حس مدرن می‌دهد. رنگ‌های زیبا و جذاب بهترین و ساده‌ترین گزینه برای بهبود فضای اتاق نشیمن و نشان‌دهنده ذهنیت و سبک زندگی شما هستند. برای شروع به دنبال استخدام یک نقاش ساختمان باشید و خودتان را برای طراحی رنگ اتاق نشیمن آماده کنید. می‌خواهیم چند رنگ که بدون شک می‌تواند توقع شما را برآورده کند معرفی کنیم.

1-      سبز مناسب برای خانه های لوکس

در پالت رنگ های آرامبخش سبز، رنگ هماهنگی است. از آنجا که سبز رنگ جهان طبیعی را بازتاب می‌دهد یکی از بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی خانه های لوکس است. به خصوص اگر فضای لازم و امکان برای داشتن گل و گیاه را در خانه ندارید، دیوارهای سبز عامل زندگی‌بخش اتاق‌نشیمن شما خواهند بود. سبز می‌تواند همزمان حسی تازه، بسیار ظریف و به جا باشد. انواعی از رنگ سبز-سفید مناسب برای کسانی است که رنگ‌های خنثی را دوست ندارند.

2-      خاکستری مناسب برای اتاق پذیرایی و نشیمن

مهمترین حسی که دیوارهای خاکستری القا می‌کنند، بزرگی فضای اتاق است. یک اتاق‌نشیمن خاکستری مناسب برای دکوراسیون مدرن و همچنین مجموعه‌های مبلمان یا فرش قدیمی است. خاکستری رنگ خنثی و محبوب برای هر اتاق در خانه است اما برای اتاق نشیمن و پذیرایی مناسب‌تر است.

3-      آبی، مناسب برای اتاق‌های دارای کفپوش چوبی

از بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی خانه های لوکس و لاکچری، تنالیته‌های آبی است. آبی رنگ مورد علاقه طراحان و معماران است. یک اتاق نشیمن آبی رنگ اثری بسیار آرام‌بخش روی خانه دارد. تنالیته‌های مختلف آبی برای اتاق می‌توان ساخت که همه با رنگ‌های قهوه‌ای و کرم به خوبی مطابقت دارند. اگر در اتاق کفپوش چوبی دارید، آبی را انتخاب کنید. اتاق‌های نشیمن آبی بدون آنکه فدای رنگ شوند، تمیز و منظم به نظر می‌رسند.

  • نکته: تنالیته‌های رنگ آبی روشن برای فضاهای بهداشتی همانند سرویس‌ها و حمام نیز عالی است.

4-      بژ بومی آماده برای طراحان داخلی

در صورتی که برای رنگ آمیزی ساختمان گیج شده‌اید، رنگ بژ را انتخاب کنید. برای طراحان داخلی رنگ خنثی و پرکاربرد در خانه‌ها بژ است. بژ اطمینان و سادگی پارچه‌های دستباف را تداعی می‌کند. اتاق نشیمن بژ برای دکوراتوری که عاشق ظاهر مینیمالیستی است بهترین بوم محسوب می‌شود. دیوارهای بژ، خانه را برای هر نوع جلوه، دکوراسیون و مبلمان درجه یک آماده می‌کند. بژ از آن دسته رنگ‌هاست که معمولاً هر چند سال دوباره و دوباره آن را انتخاب می‌کنید و می‌خواهید. احساس زندگی در یک اتاق بژ بی نظیر است.

5-      مشکی، غیرمنتظره و چشمگیر

شاید رنگ مشکی بهترین انتخاب برای خانه و اتاق‌های نشیمن نباشد اما رنگی است که کیفیت یک فضا را بالاتر می‌برد. می‌توان گفت که یک نشیمن با دیوارهای سیاه غیرمنتظره و چشمگیر است. اتاق نشیمن مشکی از آن اتاق‌هایی می‌شود که نمی‌توانید زیاد آن را در خانه‌های مختلف ببینید و اگر به درستی مبله شده باشد اتاقی شگفت انگیز و به یادماندنی می‌شود. جزئیات معماری و دکوراتیو در این اتاق بیشتر از هر جای دیگری جلب توجه می‌کنند. در انتخاب بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی خانه های لوکس برای شمایی که خاص پسند هستید، مشکی را از قلم نیندازید.

مبلمان جلوی دیوار مشکی آنقدر زیباست که با هیچ زمینه‌ای قابل قیاس نیست. روش‌های زیادی برای تزئین یک اتاق مشکی وجود دارد ولی همه آن‌ها جملات محکمی از معماری و طراحی را ارائه می‌دهند که روح اصلی خانه شما و به یادماندنی‌ترین فضا برای هر بیننده‌ای خواهد بود.

 

6-      استفاده از انرژی طبیعت با رنگ سبز تیره

این رنگ که به طور رسمی رنگ سال 2019 نیز بود، برداشتی جدید و غنی از رنگ سبز است که در دهه‌های قبل بسیار پراستفاده شد. این رنگ به سبز خاموش و بی روح معروف است ولی می‌تواند احساس عمیق سرسبزی گیاهان و قدرت شفابخش طبیعت را به هر فضایی بدهد. انتخاب سبز تیره پالت رنگی شما را به بالاترین درجه از هنر و ترکیب رنگ اعتلا می‌دهد.

اگر می‌خواهید ترکیب رنگ معمارانه و کلاسیک با عمق چند هزار سال را در اتاق نشیمنتان وارد کنید با سبز تیره روی دیوارها شروع کنید. اگر نشیمن بزرگ و خوش ابعادی دارید و نور زیاد خورشید را فقط سبز تیره را به دیوارها بزنید و از جادوی این اتاق لذت ببرید.

7-      ترکیب های جدید آبی، از بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی خانه های لوکس

برای علاقمندان به طراحی داخلی آبی ذغالی، آبی یخی، آبی خاکستری و آبی پودری بسیار کمرنگ گزینه‌های مناسب‌تری از سایر رنگ‌ها برای هر نوع اتاق نشیمن و خانه‌ای هستند. این ترکیب‌های آبی علاوه بر آنکه حس تازگی روز را همیشه در اتاق نگه می‌دارند، از بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی خانه های لوکس هستند. این رنگ ها آنقدر ظریف هستند که تمام اتاق را تصاحب نمی‌کنند و زیبایی سایر اجزای دکوراتیو فضا را از بین نمی‌برند.

وقتی به جای رنگ‌های اصلی و قوی، رنگ آبی روشن یا آبی خاکستری را انتخاب می‌کنید، دیگر محدودیتی در مسیر انتخاب مبلمان و کفپوش اتاق نشیمن ندارید. در این صورت بی نهایت آبشن دیگر در راهتان ظاهر می‌شود. رنگ‌های جدید آبی رویایی‌ترین حس پر از انرژی را به اتاق غذاخوری، آشپزخانه و نشیمن حتی اتاق خواب شما می‌آورد. قبل از هر رنگی پیشنهاد می‌کنیم آبی روشن را برای خانه‌تان برگزینید و زندگی را با آن شروع کنید.

به طور کلی هنگامی که به دنبال رنگ‌هایی با تأثیر اولیه زیاد می‌روید بهتر است باقی اجزا فضا را از میان رنگ‌های خنثی و خاموش استفاده کنید. البته این نوع ترکیب رنگ کار شما را در انتخاب مبلمان و کفپوش و جزئیات اتاق ساده تر می‌کند و می‌توانید از مبلمان کمرنگ‌تری استفاده کنید که معمولاً زیباتر نیز هستند.

در پایان می‌توان گفت که هنگام رنگ کردن اتاق نشیمن، غذاخوری و اتاق خواب از رنگ‌های اصلی دوری کنید. دیوار اتاق‌ها درصد بالایی از فضای اطراف ما را احاطه کرده‌اند و آغشته‌کردن آن‌ها به رنگ‌های مشخص و تند می‌تواند آزاردهنده باشد. از سفید به عنوان رنگ اصلی استفاده کنید و کمی مشکی را هر بار با مقداری سبز یا آبی یا کرم امتحان کنید تا رنگ‌های خاکستری متمایل به سبز، آبی و کرم بسازید. این رنگ‌ها مناسبترین و بهترین رنگ ها برای رنگ آمیزی خانه های لوکس و دیوارهای خانه شما هستند. مبتکر و دوست رنگ‌ها باشید.

 

 


دیدگاه‌های کاربران

دیدگاه شما

پستهای مرتبط