5 رنگ عاشقانه برای اتاق خواب زوجین

5 رنگ عاشقانه برای اتاق خواب زوجین

تأثیر و اهمیت رنگ‌ها را نمی‌توان انکار کرد. اگر نگاهی به کمد لباس، وسایل شخصی و یا دفتر یادداشتتان بیندازید، می‌بینید که رنگ‌ها با حضور در اطرافتان شما را خوشحال می‌کنند. علاقه از طریق رنگ‌ها ابراز می‌شود؛ مثل رنگ و فرم گل‌ها که بی‌اختیار حس دوستی، لطافت و عشق را در شما بیدار می‌کنند. اتاق خواب یک زن و شوهر در حقیقت مخفیگاه قرارهای شبانه عاشقانه آن‌هاست. در طراحی دکور فضای اتاق خواب زن و شوهر نیز می‌توانید با شناخت و استفاده درست از رنگ‌ها احساسات رمانتیک را گسترش دهید. برای ساخت یک اتاق خواب با انرژی مناسب و رنگ دیوار دلخواه باید راجع به ارگونومی نیز چیزهایی بیاموزید. اکنون بیایید بهترین رنگ برای اتاق خواب زوجین را بررسی کنیم و راجع به ارگونومی اتاق خواب بخصوص فضای مورد نیاز متأهلی برای استراحت بخوانیم.


1. صورتی، بهترین رنگ برای اتاق خواب زوجین

برای معماران و آماتورها اولین رنگی که برای یک اتاق خواب پیشنهاد می‌شود صورتی است. وقتی بحث رنگ آمیزی دیوار منزل در میان باشد، رنگ صورتی تقریباً مترادف عشق است. برای رنگ آمیزی اتاق خواب عروس انتخابی بهتر از صورتی نمی‌توانید تصور کنید. می‌توان گفت که با وجود دیوارها و آکساسوار صورتی و سفید، سخت و غیرممکن خواهد بود که شریک زندگی‌تان عصبانی شود. با این حال از صورتی بیش از حد استفاده نکنید و فقط لمس آن در یکی از دیوارهای اتاق خواب کافی است تا مکان شما را رمانتیک کند. صورتی با سایه‌های مسی رنگ، طلایی و برنزی مطابقت دارد. صورتی با سفید و تنالیته کمی روشن‌تر یا تیره‌تر از خودش هم متعادل، زیبا و بهترین رنگ برای اتاق خواب زوجین است. اگر رنگ صورتی را به دیوارها زدید، می‌توانید مبلمان را از رنگ و بافت طبیعی چوب به همراه روکشی از رنگ‌های متنوع دلخواهتان انتخاب کنید.2. قرمز جادویی، رنگی برای وسایل درون اتاق خواب زوجین

شاید هندیان قرمز را بیشتر از دیگر انسان‌های زمین درک کرده‌اند. یک عروسی هندی فقط با طوفان رنگ‌ها به ویژه قرمز معنی پیدا می‌کند. به هر حال نمی‌توان کتمان کرد که قرمز مترادف عشق، زندگی مشترک و شاید بهترین رنگ برای اتاق خواب زوجین نیز باشد. بهترین روش استفاده از قرمز در کنار سایه‌های خنثی و خاکستری است. قرمز زیادی باعث تاریک شدن اتاق و سنگینی فضا می‌شود ولی در کنار سفید و تنالیته‌های خاکستری می‌توانید یک اتاق خواب قرمز عاشقانه و زیبا برای زوجین بسازید. اگر این کارها را با موفقیت انجام دادید فقط دو چیز مهم دیگر برای عاشقانه‌تر کردن فضای اتاق خوابتان باقی مانده است، پرده و نورپردازی.

پرده مناسب اتاق خواب می‌تواند از یک لایه شیدر کنترلی به علاوه پرده اصلی تشکیل می‌شود. پرده ضد نور می‌تواند تا 100 درصد نور ورودی و خروجی اتاق را کنترل کند و تقریباً نازک و سبک و قابل شستشوست. پرده ضد نور اتاق خواب را به یک موتور متصل می‌کنند تا بتوانید آن را با کنترل جمع و باز کنید. این لایه از پرده می‌تواند اتاق خواب را به مکانی بسیار مطبوع و راحت تبدیل کند. با وجود یک شیدر ضدنور هر ساعت که بخواهید می‌توانید روزتان را آغاز کنید.نورپردازی اتاق خواب زوجین با نور قرمز

به دلیل اینکه رنگ قرمز روی دیوار پس از مدتی خسته‌کننده می‌شود، بهتر است از نورپردازی قرمز یا وسایل قرمز استفاده شود. در این صورت بهترین رنگ برای اتاق خواب زوجین رنگ‌های روشن مانند سفید یا کرم خواهد بود. نور ملایم، تکنیک هنر معماری برای ایجاد فرم مورد علاقه و احساس مناسب است. اگر بتوانید اتاق خواب را درست نورپردازی کنید موجی از صمیمیت را به اتاق می‌آورید. نورپردازی مخفی با چراغ‌های نواری LED در شکاف‌های گچ‌بری سقف شروع خوبی است. اینکه کدام رنگ LED را انتخاب می‌کنید مهم است. LED های معمولی دارای رنگ‌های محدودی هستند ولی می‌توانید با بودجه بیشتر چراغ‌های کنترلی متغیر تهیه کنید. 

پس از نور مخفی نوبت به نورهای موضعی یا نقطه‌ای می‌رسد. آباژورها نورهای بسیار مناسب و پرتابل (قابل جابه جایی) برای اتاق خواب هستند. آخرین کار خرید و نصب یک سوئیچ دیمر یا کلید کنترل کم و زیاد کردن شدت نورهای الکتریکی اتاق است. می‌توانید برای هر کدام از منابع نور یک دیمر جداگانه و یا همه لامپ‌ها را فقط به یک دیمر متصل کنید. به یاد داشته باشید که لامپ‌های مهتابی یا فلورسنت را نمی‌توان به دیمر متصل کرد و شدت نورشان کم و زیاد نمی‌شود. سوئیچ دیمر می‌تواند بدون زحمت نور اتاق را از روشن به کم و خیلی کم و شبیه به نور شمع تغییر دهد.

3. یاسی یا بنفش کمرنگ، نماد عشق و آرامش

در روانشناسی رنگ‌ها، بنفش را نمادی برای سلطنت، ارزش، تقدس، شجاعت و اصالت می‌دانند. رنگ یاسی یا بنفش کمرنگ راا نمادی برای عشق و آرامش می‌دانند که در بالا بردن ضریب رمانتیک هر اتاقی شبیه به رنگ صورتی است. بنفش کمرنگ ورژن بالغ و متفاوت صورتی بوده که از نظر هماهنگی با رنگ‌های دیگر سازگارتر از صورتی و قرمز است. تنالیته‌های یاسی با سفید بسیار خوب به نظر می‌رسند. به خصوص می‌توانید ترکیب‌های زیادی از بنفش کمرنگ را در بازار پرده‌ها، پارچه‌ها و کاغذدیواری‌ها پیدا کنید تا مکمل بهترین رنگ برای اتاق خواب زوجین شوند.

4. ایجاد صمیمیت بیشتر با رنگ اُکر

کیفیت و تأثیر مثبت رنگ اُکر اثبات شده است و آمارها نشان می‌دهند که فضاهای به رنگ اُکر از صمیمیت بیشتری برخوردارند. احتمالاً به همین دلیل رنگ اکر بیشترین کاربرد در طراحی داخلی را دارد. اگر به ارزش آمار اطمینان ندارید خودتان تجربه کنید. اطمینان داشته باشید که یک اتاق خواب با تنالیته‌های اُکر، بی‌اندازه جذاب و دوست‌داشتنی می‌شود. اُکر به شیرین‌ترین رنگ معروف است و همین موضوع آن را به عنوان بهترین رنگ برای اتاق خواب زوجین کاندید می‌کند. این رنگ، هر جایی که استفاده شود زیبایی می‌آورد. هنگام ساختن یک رنگ اُکر برای اتاق خواب، بیشتر سمت نارنجی بروید تا قهوه‌ای. اُکر برای دیوارهای پشت تلویزیون، مجاور پرده و کمدها مناسب است و با تابش آفتاب به دیوارهای اُکر گرما و شیرینی توأم به اتاق می‌آید.

رنگ‌های وسایل اتاق خواب زوجین به همراه رنگ اُکر دیوار

گرما را به رنگ اتاق خواب اضافه کنید. منظور از اضافه کردن گرما به فضاهای داخلی استفاده از موادی طبیعی چوبی دستباف مثل کفپوش های طبیعی و خاکی رنگ، فرش و قالی، میز، صندلی، قاب آینه چوبی و همچنین پرده‌های کرم رنگ و چند لایه است. گرمایی که وسایل چوبی و فرش‌های دستباف به اتاق می‌آورند، صمیمت را القا کرده و شرکا را هنگام حضور در اتاق خواب با حس خوب گرمی و امنیت در بر می‌گیرد.

5. رنگ مشکی، نشانه‌ی عشقی معقول و مدرن

جسارت استفاده از مشکی و سایه‌های خاکستری مختص طراحان و معماران است ولی شما هم می‌توانید با هوشمندی، مشکی را به اتاق خوابتان وارد کنید تا لذت اتاقی موقر و مدرن را تجربه کنید. استفاده از رنگ مشکی کمی سخت است؛ بنابراین اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. اولین چیزی که باید در مورد این رنگ بدانید این است که مشکی مناسب اتاق‌های بزرگ بوده و اتاق کوچک جای استفاده از این رنگ نیست. مشکی رنگ عقل و عشق است و مدرن‌ترین رنگی است که می‌توانید به عنوان بهترین رنگ برای اتاق خواب زوجین پیدا کنید. اگر شجاعت استفاده از این رنگ را برای دیوار ندارید، بهتر است رنگ‌های تند را با کوسن، فرش و سایر لوازم جانبی به اتاق بیاورید و روی دیوارها از رنگ‌های اصلی و تند استفاده نکنید.

همچنین در کنار رنگ‌های گفته شده استفاده از ترکیب زرد، قرمز و قهوه‌ای یا نسکافه‌ای یک روش همیشه کارامد برای تزریق فضای عاشقانه به اتاق خواب است. رنگ‌های خنثی مانند سفید و بژ را نیز استفاده کنید تا فضایی آرام‌بخش ایجاد کنید.

ارگونومی، دانشی برای داشتن اتاق خوابی بهتر

معمار یا طراح داخلی مهم‌ترین کاری که می‌کند ارزش‌دهی به فضای مورد نظر شماست. اگر در موقعیت طراحی و ساخت خانه هستید، رعایت حریم خصوصی اتاق خواب جزو مهم‌ترین چیزهاست. برای این منظور، می‌بایست راجع به ارگونومی اطلاعات داشته باشید. بیایید قبل از هر چیز دو تعریف از ارگونومی را بخوانیم: 

  • رعایت همه چیز در معماری اتاق خواب یعنی ارگونومی.
  • ارگونومی هنر چیدمان مبلمان، طراحی نور و استفاده از وسایل درون اتاق برای ایجاد فضایی بسیار کاربردی و استفاده راحت است. 

ارگونومی اتاق خواب یعنی به عنوان مثال بتوانید بدون دیده شدن تخت خواب، درب اتاق را باز بگذارید. دکوراسیون اتاق خواب زن و شوهر وقتی ارگونومیک می‌شود که همه نیازهای کاربر را برآورده کند، از حرکات غیرضروری جلوگیری کند و دارای چیدمان بدون درهم و برهم و البته آرام باشد. در چیدمان نیز اصل حریم خصوصی را برای محل درست وسایل اتاق خواب مانند آینه، میز لوازم آرایش و باقی وسایل رعایت کنید و خصوصیات منحصر به فرد افراد آن اتاق را فراموش نکنید. اگر فضای راه رفتن و گردش کافی در دو طرف و جلوی تخت خواب را هنگام چیدمان وسایل در نظر بگیرید، یک اتاق ارگونومیک دارید. در حالت ایدئال تخت باید در مرکز اتاق خواب قرار گیرد. هر چه مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده در اتاق خواب، فرنیچر، موقعیت تخت خواب و وسایل جانبی است اما عوامل دیگری مانند سبک شخصی، محیط، سن و سلایق صاحبین نقش اساسی در طراحی بهترین رنگ برای اتاق خواب زوجین دارند. 

در نهایت وقتی می‌خواهید فضایی شیک و شخصی در اتاق خواب ایجاد کنید که حال و هوای راحت، دنج و رمانتیک را به احساسی‌ترین محل زندگی مشترک بیاورید، ابتدا باید ایده‌ای برای رنگ اتاق خواب زوجین داشته باشید. بهترین توصیه به علاقه‌مندان هنر معماری و تزئینات داخلی خانه این است که بهترین رنگ برای اتاق خواب زوجین را با دقت و هوشمندی بسیار انتخاب کنند. رنگ‌بندی اتاق خواب باید حس هماهنگی ایجاد کند و نه درهم و برهمی. همچنین رنگ اتاق خواب باید مورد پسند زن و شوهر باشد. در اتاق خواب شما از چه رنگ‌هایی استفاده شده است؟ آیا از رنگ دیوار یا طرح کاغذ دیواری محل خوابتان راضی هستید یا به دنبال افرادی ماهر  در این زمینه می‌گردید؟ یکی از راه‌های رسیدن به این مقصود، تماس با ما از طریق شماره تلفن یا کامنت‌گذاری و مطرح کردن سوالتان است. به ما بگویید که با رنگ‌های مطرح شده در این مقاله موافق هستید یا به نظرتان رنگی از قلم افتاده است؟ 


دیدگاه‌های کاربران

دیدگاه شما

پستهای مرتبط