ایده های خلاقانه رنگ آمیزی دیوار برای شاد زیستن

ایده های خلاقانه رنگ آمیزی دیوار برای شاد زیستن

آیا می‌خواهید به یکی از اتاق‌های خانه جلوه‌ای جدید بدهید؟ اگر از چند دکوراتور یا دوست خلاق نظر بخواهید توافق دارند که یک لایه رنگ تازه کم‌هزینه‌ترین و بهترین روش برای انجام تغییری شاخص در فضاهای داخلی است. به زودی خواهید دید که بی‌نهایت ایده های خلاقانه برای رنگ آمیزی دیوار وجود دارند که می‌توانید امتحان کنید. یک مبتدی هم فقط با یک قلم‌مو می‌تواند نتایج عالی از نقاشی دیواری اتاقش کسب کند. اطمینان و رضایت فوق‌العاده‌ای که کار با رنگ و قلم به روح شما می‌دهد، گرانبهاتر از آن است که این کار را به شخص دیگری بسپارید. طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان را باید با الگوهای جدید ایجاد کرد. پس تنها به فکر استفاده از برندهای جدید رنگ ساختمان نباشید و کمی خلاقیت را چاشنی فضای زندگیتان کنید. 

کدام دیوار اتاق را باید رنگ کرد؟

یکی از مواردی که می‌خواهیم شما را به آن ترغیب کنیم این است که در مورد داشتن دیوار مشخصه در اتاق مورد علاقه‌تان فکر کنید. دیوار محبوب و خاص همان دیواری است که تزئینات اضافی در کنارش قرار دارد و جایی از اتاق است که هر کسی با ورود به اتاق متوجه آن می‌شود. انجام جلوه‌های ویژه نقاشی روی هر دیوار اتاق ممکن است بسته به تجربه، سلیقه و اندازه‌ی اتاق کمی خوب به نظر برسد ولی گاهی اوقات می‌توان کاری کرد که خیلی بیشتر خاص شود. انتخاب درست دیوار اولین کاری است که ایده‌ی شما را تقویت می‌کند. در همه اتاق‌ها دیواری هست که متفاوت است. زاویه، ارتفاع و نسبت هر دیوار با پنجره و در می‌تواند در هویت آن مؤثر باشد.

انتخاب سبک و طراحی برای نقاشی و رنگ دیوار

پس از انتخاب دیوار نوبت به انتخاب طرح و رنگ مورد نظرتان برای نقاشی می رسد. طرح و رنگی همه آن را تحسین کنند. پیدا کردن سبک حتی برای هنرمندان حرفه‌ای نقاشی گاهی سال‌ها طول می‌کشد. پس کمی روی سبکی که می‌پسندید بیشتر زمان بگذارید. خاطرات دیداری شما از معماری ساختمان‌ها و رنگ دیوار اتاق‌هایی که تا کنون از نزدیک دیده‌اید، می‌تواند به هنرمند درونتان کمک کند. اگر بتوانید قسمتی از حس و حال فضای رمزآلود یک گالری نقاشی که چند سال پیش دیده‌اید یا ویلایی که یک‌شب بارانی را در آن گذرانده‌اید را به اتاقتان بیاورید موفق شده‌اید. مدل رنگ آمیزی پذیرایی با رنگ آمیزی خلاقانه دیوار اتاق خواب متفاوت خواهد بود. با این حال سلیقه شما کاملا در انتخاب رنگ و ترفند رنگ آمیزی دیوار تاثیر دارد.
نقاشی اتاق شخصی یا دیوارهای خانه جزء کارهایی است که می‌توانید لذت ساخت آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. این لحظات جزء زمان‌هایی هستند که از نظر اجتماعی کاملاً قابل قبول است که از خانواده و دوستان بخواهید به شما بپیوندند و در این پروژه کمک کنند. البته به خاطر داشته باشید که تهیه ناهار، شام، تنقلات و نوشابه وظیفه شماست تا خدمه داوطلب و دوستان خلاقتان را خوشحال و تا پایان پروژه مستحکم نگه‌دارید! 

جذابترین ایده های خلاقانه برای رنگ آمیزی دیوار

فقط یکرنگ تازه می‌تواند کاملاً ظاهر اتاق را تغییر دهد. استفاده از خط و نشانه‌های خاص محلی و سنتی نیز شما را به بهترین ایده های خلاقانه برای رنگ آمیزی دیوار نزدیک می‌کند. به یاد داشته باشید که رنگ‌های روشن‌تر به طور معمول فضای اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. رنگ‌های روشن اغلب برای همه انرژی دهنده هستند اما برای مواردی مثل اتاق کودک و اتاق خواب ممکن است رنگ روشن کمی شدید باشد. به یاد داشته باشید که قواعد امروز در مورد نقاشی بسیار متفاوت از حتی 10 یا 5 سال پیش است. پس به جای آنکه نگران تأثیر رنگ‌ها باشید، می‌توانید بدون هیچ قانونی شروع کرده و امتحان کنید.
رنگ اتاق شخصی به عوامل زیادی مثل رنگ لباس‌ها، وسایل شخصی و رنگ نور اتاق بستگی دارد. برای انتخاب رنگ، بیشتر زمان گذاشته تا از انتخاب خود مطمئن شوید. حتی رنگ‌ها را روی بخشی از دیوار نقاشی کنید تا مطمئن شوید همان رنگی است که شما می‌پسندید. با انتخاب رنگ به اتاق خود، احساسی سرد و گرم و تیره یا روشن القا کنید.

روش نقاشی سایه روی دیوار 

این روش یکی از محبوب‌ترین و کارآمدترین روندهای نقاشی دیواری غیرحرفه‌ای امروزی و از ایده های خلاقانه برای رنگ آمیزی دیوار است. از همه بهتر اینکه حتی یک مبتدی هم می‌تواند این کار را با دیدن یک نمونه انجام دهد. ابتدا رنگ زمینه را انتخاب کنید که می‌تواند هر رنگی از میلیون‌ها رنگ باشد. با کمی مشکی و سفید یک سایه‌روشن و یک سایه تیره از رنگتان را نیز بسازید. حالا سه رنگ دارید که در حقیقت سایه‌ی همدیگر هستند و چیزی که نیاز دارید یک قلم‌مو، یک تکه اسفنج و کمی زمان و موسیقی است.

رنگ آمیزی دیوار با شابلون 

یکی از بهترین ویژگی‌ها در مورد استفاده از یک شابلون این است که دیوار پس از استنسیل، ظاهری ظریف و حرفه‌ای پیدا می‌کند. این روش برای مبتدیان بسیار راحت است ولی جزء زیباترین ایده های خلاقانه برای رنگ آمیزی دیوار در میان طراحان داخلی به حساب می‌آید. برای چاپ یک الگو یا استنسیل دیواری، طرح مورد نظرتان را روی یک ورق مقوای پشت طوسی کپی کنید یا می‌توانید با مراجعه به دفاتر فنی پرینت و کپی در نزدیکی خانه، یک پرینت بزرگ در اندازه دلخواه بگیرید. قسمت‌هایی که می‌خواهید رنگ کنید را با تیغ برش داده و شابلون بسازید. شابلون را با چند تکه چسب کاغذی روی دیوار بچسبانید و با اسفنج رنگ را روی دیوار بزنید. در چاپ دیواری مهم‌ترین نکته این است که رنگ باید سفت و کم آب ساخته شده باشد تا کاغذ شابلون را خراب نکرده و رنگ چکه (به اصطلاح شرره) نکند. 

نقاشی الگوی سقفی شیب‌دار روی دیوار

الگوهای شبیه به سقف‌های شیب‌دار و رنگ آمیزی فانتزی دیوار آن‌قدر زیبا هستند که بدون شک به یکی از اولین تجربه‌های شما در نقاشی دیواری تبدیل خواهند شد. این الگو برای آموزش به کودکان نیز بسیار مناسب است و می‌توانید لحظات فوق‌العاده‌ای را در خانه با خانواده بسازید. چند نوار چسب یک سانتی کاغذی تهیه کنید و آن‌ها را به صورت نامنظم و مشابه تصویر روی دیوار بچسبانید. چسباندن نوار چسب باید دو بار یک‌بار بالای خط و یک‌بار زیر خط انجام شود تا دو رنگ در هم مخلوط نشود. ابتدا اجازه دهید رنگ اول خشک شود. سپس چسب‌های اولیه را با احتیاط از دیوار جدا کرده و چسب جدید را نصب کنید و رنگ دوم را بزنید.

نقاشی دیواری با طرح نوارهای عمودی 

آیا می‌خواهید اتاقتان علاوه بر ظاهر جدید، بزرگ‌تر با سقفی بلندتر به نظر برسد؟از ایده های خلاقانه برای رنگ آمیزی دیوار راه‌راه‌های عمودی تا زیر سقف است. سپس از همان رنگ یک سایه روشن‌تر و یک سایه کمی تیره‌تر را با کمی مشکی و سفید بسازید و راه راه را با سه رنگ از یک خانواده نقاشی کنید. با این روش می‌توانید میلیون‌ها ترکیب جدید و مدرن دیواری نقاشی کنید. می‌توانید فاصله بین خطوط را متفاوت یا مساوی در نظر بگیرید.

نقاشی شبکه روبان با الگوی استنسیل دیواری

استنسیل کردن روی دیوار می‌تواند جلوه‌های زیادی داشته باشد. استنسیل کردن یعنی استفاده از موم یا قالب شابلونی برای رنگ آمیزی که بی نهایت ایده های خلاقانه برای رنگ آمیزی دیوار به هر فردی می‌دهد. رنگ آمیزی خلاقانه دیوار همیشه نیاز به آکسسوار گران و کاغذ دیواری لاکچری ندارد. اگر بخواهید می‌توانید یک برگ یا گل را فقط یک یا دو بار روی دیوار استنسیل کنید و یا می‌توانید الگویی کامل‌تر مثل روبان روی دیوار ایجاد کنید. روش کار همان است و نیاز به آماده کردن طرح ساده و شابلونی روبان روی مقوا یا عکس رادیولوژی دارید. می‌توانید روی همان رنگ قدیمی دیوار با اضافه کردن الگوی روبان اتاقتان را تماماً نو کنید. اسفنج و کمی رنگ دیوار که زیاد شل و آبکی نشده باشد برای اجرای این پروژه کافی است. این نوع استنسیل جلوه‌ای هنری با جزئیات زیاد به اتاق می‌دهد. در حالی که برای اجرای آن فقط از یک شابلون استفاده می‌کنید و در مدت زمان چند ساعت کامل می‌شود.

تزئین دیوار با پانل پارچه‌ای دیواری

استفاده از پارچه جزء ایده های جالب برای رنگ آمیزی دیوار بدون استفاده از قلم‌مو، اسفنج و رنگ است. می‌خواهیم به جای رنگ آمیزی دیوار منزل با رنگ تخت، کمی بافت و جزئیات بیشتر به دیوار بدهیم. با این کار لطافت، ظرافت و گرما را هم‌زمان به اتاق می‌آورید. تا حدی که دوست خواهید داشت به دیوار تکیه کنید و کنارش سلفی بگیرید. اگر در مورد طرح جدید دیوار مخصوصتان مطمئن نیستید، شابلون پانل‌های پارچه‌ای را امتحان کنید.

به سراغ گنجه پارچه‌های قدیمی یا بازار پارچه بروید و چند متر پارچه که به شما چشمک می‌زند را پیدا کنید. یک تیوب چسب چوب و چند ورق مقوای ماکت خریداری کنید که کمترین ضخامت را داشته باشد. یک سمت مقوا را با چسب بپوشانید. پارچه را طوری برش دهید که از مقوا چند سانت بزرگ‌تر باشد و آن را روی مقوا بکشید. حالا مقوا را برگردانید و به پهنای یک سانت دور آن را چسب چوب زده و لبه‌های اضافی پارچه را با این روش پشت مقوا بچسبانید. با توجه به ابعاد اتاقتان هر چند تا قاب پارچه‌ای که دوست دارید درست کنید ولی معمولاً ترکیب سه تایی بهتر است. بعد از خشک شدن چسب چوب می‌توانید پانل‌های پارچه‌ای را منظم و در گروه‌های سه‌تایی کنار هم روی دیوار با کمک پونس‌های تزئینی نصب کنید. اگر در ساعاتی از روز نوارهای آفتاب روی پانل‌ها بتابد، اتاقتان زیباترین اتاق دنیا خواهد شد.

نقاشی دیواری پتانسیل زیادی برای تبدیل شدن به سرگرمی خانم‌ها دارد. بانوانی که علاقه‌مندند خانه را به تابلویی زیبا از ذوق و سلیقه شخصی تبدیل کنند معمولاً از نقاشی دیواری شروع می‌کنند. این کار ابزار و تکنیک‌های بی‌شماری دارد. اسپری‌های جدیدی که برای رنگ‌آمیزی دیوار تولید شده‌اند، رنگ‌های متنوع و کیفیت بسیار بالایی دارند. رنگ‌های آکریلیک جدید نیز می‌توانند با درصدهای دقیق ترکیب شده و رنگ‌هایی مشابه با کاتالوگ‌های رنگ‌سازی به شما بدهند. با این کیفیت رنگ موجود فکر کنید که چه ابتکاراتی می‌توانید در دیوار هر اتاقی به وجود آورید. تکنیک استنسیل یا چاپ مومی همیشه سرگرمی عالی به ویژه برای خانم‌هاست که ساعات طولانی را در فضای خانه سپری می‌کنند و نیازمند تنوع و تغییر دائمی و آسان هستند. می‌توانید بی‌نهایت طرح‌های زیبا در اینترنت برای ساخت شابلون جدید پیدا کنید. معروف‌ترین الگوهایی که خواهید یافت الگوی پوست پلنگی، سنگچین، الگوی آجر، الگوی درخت یا برگ و الگوهای هندسی است. با این طرح‌ها و ایده های خلاقانه برای رنگ آمیزی دیوار خانه خود را به مکانی متفاوت‌تر، جذاب‌تر و زیباتر تبدیل کنید.


دیدگاه‌های کاربران

دیدگاه شما

پستهای مرتبط