دوره ابزارهای نقاشی ساختمان

دوره ابزارهای نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان از ابتدای شکل گیری خود بر اساس ساده‌ترین روش و ابزار رنگ آمیزی پایه ریزی شد. در گذر زمان مانند دیگر حرفه‌ها و مشاغل، رنگ آمیزی هم پیشرفت کرد. البته با وجود پیشرفت‌های زیاد در زمینه ابزار، شکل برخی ابزار همانند قلموها مانند قبل حفظ شده است. در کنار این ابزارهای سنتی ابزارهای به روز و مدرنی مثل غلطک‌ها و رنگ پاش‌ها به کمک این حرفه آمدند.

برای انجام هر کاری، لازم است تا تجهیزات و ابزار مورد نیاز آن کار فراهم شود. در نقاشی ساختمان هم مانند هر کار دیگری به لوازم و ابزار مخصوصی نیاز است. برای رسیدن به مطلوب‌ترین نتیجه از رنگ آمیزی ساختمان شناخت ابزارها، نوع کاربرد آنها و انتخاب مناسب‌ترین آنها اهمیت فراوانی دارند. علاوه بر این آشنایی با طرز کار حتی ساده‌ترین این تجهیزات سبب می‌شود رنگ آمیزی کاری راحت و دلپذیر شود.

ولی شاید این سوال در ذهنتان به وجود آید که کدام یکی از این ابزارها نتیجه بهتری در رنگ آمیزی ساختمان خواهند داشت؟ تفاوت بین ابزارهای مختلف رنگ آمیزی چیست؟ کدام یک از این ابزارها مناسب سطحی است که قصد رنگ کردن آن را دارید؟

در این سری از مباحث آکادمی رنگی شو به معرفی و توضیح درباره انواع ابزار‌های مورد استفاده در رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان پرداخته خواهد شد تا جواب سوالاتتان را بگیرید.

1
ابزار دستی یا غیرمکانیزه
معرفی ابزارهای دستی نقاشی ساختمان
2
رنگ پاش‌های بادی
معرفی رنگ پاش بادی در نقاشی ساختمان
3
ابزار‌های ایرلس
معرفی ابزارهای ایرلس نقاشی ساختمان