نقاشی ساختمان

نقاشی ساختمان

ساختمان در تمام بخشها نیاز به مراقبت دارد و صرفنظر از اینکه ساختمان بر اساس چه مواد و مصالحی شکل گرفته و ساخته شده است به طور مرتب نیاز به مراقبت و محافظت دارد. اینکه تصور شود در ساخت یک بنا و ساختمان از بهترین مواد و مصالح تجهیزات بهره گرفته شده است هم نمی تواند دلیلی بر بی توجهی به اصول مراقبت و محافظت ساختمان باشد. یکی از مهمترین اصول نگهداری ساختمان پرداختن به مبحث رنگ و رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان است.

1
فام رنگ
فام رنگ یعنی تشخیص چشم ما از رنگ، به عبارت دیگر اینکه آیا یک جسمی قرمز است یا زرد، آبی است یا سبز. کالیته‌ها و یا کاتالوگ‌های رنگ برای نقاشی و رنگ آمیزی ساختمانی و صنعتی تقسیمات گوناگونی دارند. در این مقاله با انواع کالیته آشنا می‌شوید.
2
نحوه آماده سازی رنگ‌های ساختمانی
آشایی با نحوه آماده سازی رنگ روغن، رنگ اکریلیک و رنگ پلاستیک
3
نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک
برای نقاشی سقف ساختمان با رنگ پلاستیک ابتدا سطوحی که باید رنگ شوند می‌باید از نظر صاف بودن و سلامت، مورد بازبینی قرار گیرند. آموزش کامل نقاشی ساخمان با رنگ پلاستیک را اینجا بخوانید.
4
نقاشی ساختمان با رنگ روغن
نقاشی ساختمان با رنگ روغن یکی از بیشترین درخواست ها برای نقاشی ساختمان است. مراحل اجرای نقاشی ساختمان با رنگ روغن را در این مقاله یاد خواهید گرفت.
5
نقاشی ساختمان با رنگ اکریلیک
نقاشی با رنگ اکریلیک مزایای زیادی نسبت به سایر رنگ‌ها دارد که موجب محبوبیت آن شده است. برای شناخت روش رنگ آمیزی و نقاشی با رنگ آکریلیک در این مقاله با ما همراه باشید.
6
نقاشی روی سطوح گچی
سطوح گچی به دلایل مختلف رنگ آمیزی می‌شند. در این مقاله اصول نقاشی روی سطوح گچی را یاد می‌گیرید
7
آموزش رنگ آمیزی و نقاشی روی کناف
کناف، صفحات کچی با روکش کاغذی است که در نقاشی ساختمان بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. نقاشی روی کناف با نقاشی روی دیوار گچی تفاوت‌هایی دارد. در این آموزش نقاشی روی کناف را به خوبی یاد می‌گیرید.
8
آموزش رنگ آمیزی روی سیمان، بتن و سمنت برد
آمورش نکات مرتبط با رنگ آمیزی و نقاشی روی سطوح سیمانی، بتنی و سمنت برد